Otevřené podílové fondy

Lámete si hlavu, kam uložit  své úspory a slyšeli jste už o možnosti nakoupit cenné papíry jako např. akcie, dluhopisy ale nevíte, do kterých titulů byste právě vy měli své peníze investovat? Navíc jste si vědomi toho, že to není levná záležitost a platit makléře na burze či trávit hodiny času "amatérskou" analýzou trhu  si nemůžete dovolit?

Odrazují-li Vás tyto představy, je nejlepším řešením kolektivní investování prostřednictvím otevřených podílových fondů. Rozhodnutí, kdy nejlépe a do jakých titulů investovat, pak můžete nechat na odbornících, vývoj svých investit dokonce díky napojení otevřených podílových fondů na službu internetové bankovnictví Servis 24 sledovat z pohodlí svého domova a svůj čas trávit příjemnějším způsobem.

Co je to otevřený podílový fond?

Otevřené podílové fondy shromažďují finanční prostředky od investorů, za které pak profesionální správce, kterým je investiční společnost, nakupuje různé cenné papíry, čímž rozkládá riziko a tak ho každý podílník (klient) nese méně, než kdyby investoval sám do jednotlivých titulů.

 

 


Otevřený podílový fond není samostatnou investicí jako např. dluhopis či akcie. Otevřené podílové fondy sdružují různé investiční instrumenty (dluhopisy, akcie, nástroje peněžního trhu) a vytváří různé typy fondů.  Podílník má tak dle svého zaměření, svému postoji k riziku či představám o délce investice možnost vybrat si fondy či kombinaci fondů, která mu vyhovuje.

Podílník (klient) získává možnost vstoupit do podílového fondu i s relativně malou částkou a přitom se může podílet na výnosech z investičních produktů nakoupených fondem, do kterých by musel v případě přímé investice vložit stovky tisíc či dokonce miliony korun.


PRÁVNÍ UPOZORNĚNÍ

Top 5